Нові податки з 1 грудня: українців почнуть індивідуально перевіряти

Економіка  1 грудня 2021 року, 09:42 1216

Нові податки, які починають діяти із 1 грудня, неабияк цікавлять багатьох українців. До 1 грудня 2021-го в Україні мали створити спецпідрозділ Державної податкової служби. Цей спецпідрозділ буде в індивідуальному порядку перевіряти платників. Тих українців, чяиї доходи і витрати не збігатимуться, можуть змусити пояснити джерело походження коштів та дорахувати податкове зобов’язання.

Відповідне нововведення прописано у меморандумі з МВФ, який опублікував Мінфін. Як розповіли виданню UBR профільні експерти, такий крок – логічне рішенням на тлі запровадження податкової амністії.

Таким чином українцям дали шанс легалізувати зароблене в тіні та сплатити податок (від 5 до 9%). А ті, хто відмовиться добровільно заплатити державі нові податки, змушені будуть сплачувати податки за повними ставками. Наприклад, податок доходи фізосіб разом із військовим збором становить 19,5%.

Читайте також:  Податки з 1 грудня збільшать в Україні

Податківці мають аналізувати ту інформацію, яка є в них у розпорядженні, та "робити висновки" про те, чи справді українці сплачують податки з усіх своїх доходів. Наприклад, якщо людина має велику кількість нерухомості, але при цьому офіційно безробітна або заробляє мінімалку, ймовірно, у неї є тіньовий дохід.

Керівний партнер ЮК "Наказ" Філіпп Орлов вважає, що під час контролю, цілком можливо, будуть задіяні "і інші механізми, аж до "скарг сусідів". Така практика, наприклад, успішно діє в США.

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев пояснив, що і зараз є підрозділ податкової, який займається адмініструванням для фізосіб.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0