Зарплати вчителів зростуть з 1 січня, але не для всіх педагогів: хто не отримає доплату
Кабінет міністрів встановив розмір підвищень посадових окладів працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти з 1 січня 2022 року. Також визначений розмір доплат за окремі види педагогічної діяльності.
ВІДЕО ДНЯПро це йдеться в рішенні уряду від 28 грудня 2021 року № 1391.
Згідно з постановою, посадовий оклад підвищується на 10%:
- педагогічним працівникам, діяльність яких безпосередньо пов’язана з освітнім процесом, у закладах спеціалізованої освіти;
- педагогічним працівникам у гімназіях, ліцеях, колегіумах, гімназіях-інтернатах, ліцеях-інтернатах, колегіумах-інтернатах;
- педагогічним працівникам у вищих професійно-технічних училищах;
- педагогічним працівникам у закладах освіти інтернатного типу.
На 20% підвищуються оклади педагогічним працівникам, у закладах дошкільної освіти компенсуючого типу, на 25% у спеціальних закладах загальної середньої освіти (спеціальних школах, навчально-реабілітаційних центрах), на 30% у спеціалізованих будинках дитини, дитячих будинках.
Разом з тим, у переліку освітян, яким підвищується оклад, відсутні вчителі закладів загальної середньої освіти, яких більшість в Україні.
Крім того, встановлена доплата за класне керівництво:
Реклама- вчителям у 1-4 та підготовчих класах у закладах загальної середньої освіти – 20% від окладу,
- вчителям у 5-11 (12) класах у закладах загальної середньої освіти – 25%,
- викладачам у закладах професійної (професійно-технічної) – 20%.
- Постановою також визначений розмір доплати за перевірку навчальних робіт.
Разом з тим, постановою уряду зупиняється на рік дія постанови уряду Володимира Гройсмана від 10 липня 2019 року № 822, за якою з 1 січня 2022 року мінімальний рівень посадового окладу освітян повинен бути не менше 3,5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з 1 січня прожитковий мінімум – 2481 гривня).