Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 305 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 10 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 400+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 16 200+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

"Платний безвіз" з Євросоюзом: з’явилась важлива інформація

"Платний безвіз" з Євросоюзом: з’явилась важлива інформація

ЄС не вводитиме у 2022 році запуск системи ETIAS, за якою ті, хто подорожує до Європи по безвізу, мають сплатити 7 євро збору.

ВІДЕО ДНЯ

Про це повідомляє "Європейська правда".

Після запуску та після перехідного періоду в’їхати до ЄС за біометричним паспортом українці зможуть лише у разі авторизації у новій системі. Вона коштуватиме 7 євро та діятиме 3 роки, під час яких повторна реєстрація для поїздок не потрібна.

Реклама

Реєстрація не є аналогом візи, а заявка не потребує відвідування візового центру. Вона здійснюється онлайн. Для цього потрібно буде заповнити анкету-опитувальник. Єврокомісія оцінює час, потрібний для першого заповнення анкети, у 20 хвилин.

Читайте також:
Безвіз з ЄС стане платним. Пояснюємо, що відбувається
Реклама

Далі дані звірятимуть з базами ЄС для перевірки того, чи не перевищила особа час перебування в Євросоюзі, чи не скоювала злочинів та чи не має інших заборон.

Наразі у "єдиному програмному документі на 2022-2024 роки" агенції EU-LISA, встановлений плановий термін запуску ETIAS на грудень 2022 року.

У лютому-2022 має з’явитися вебсайт системи ETIAS. У червні має запрацювати Entry-Exit System – єдина електронна система реєстрації в’їзду та виїзду у Шенгенську зону, яка є передумовою для запуску ETIAS. Також мають відбутися кадрові конкурси та укомплектований штат, що оброблятиме запити на авторизацію.

Реклама

Втім, законодавство ЄС вимагає, щоби мінімум пів року реєстрація в системі була добровільною, причому це термін може бути продовжений. Таким чином, обов’язкова реєстрація поїздок не почне застосовуватися цього року.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно