Тариф на доставку газу: з’явилась інформація, який мінімум будуть нараховувати

Економіка  14 січня 2022 року, 09:48 9101

З початку року тариф на доставку газу зазнав змін. Якщо брати середній показник по Україні, то зростання сягнуло 3,9%. Втім, в залежності від регіону, вартість доставки газу є більшою чи меншою. На ціну впливає кількість абонентів та витратами на утримання газорозподільної мережі.

Як повідомляє видання "ГазПравда", сума в платіжці за розподіл газу залежить від об’ємів спожитого палива. За основу береться об’єм використаного газу за попередній період (на 2022 рік це період з 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року), який ділиться на 12 і множиться на тариф місцевого оператора ГРМ.

Читайте також:  Як зміниться ціна на газ у 2022 році

Проте є мінімальні обсяги споживання, визначені пунктом 2 глави 6 розділу VI Кодексу ГРМ, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494:

  • 39 кубометрів – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;
  • 126 кубометрів – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
  • 314 кубометрів – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим.

Варто наголосити, що навіть якщо споживач використовує менше зазначених обсягів, йому все рівно нарахують ці мінімальні обсяги.

Плата за розподіл газу не нараховується лише тим домогосподарствам, яким офіційно було припинено постачання (розподіл) газу, що підтверджується відповідним Актом припинення газопостачання. Звертаємо увагу, газопостачання має бути не просто припинено (опломбовано), а також має бути розірвано договір з розподілу газу.

Раніше видання вже публікувала нові тарифи на доставку газу в 2022 році.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0