Банки можуть блокувати картки клієнтів: названо причину

Економіка  15 січня 2022 року, 09:44 6835

Банк має право заблокувати картку клієнта та звернутись до нього за поясненнями, якщо виявить нетипову для нього активність.

Відповідна інформація міститься у Законі "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

Читайте також:  Зарплата 2022: кому платитимуть більше вже з 1 лютого

Згідно документу, фінансові установи повинні здійснити ідентифікацію платників. Якщо сума переказу на картку складає до 5 тисяч гривень, тоді вона не є обов’язковою. Але, до прикладу, якщо за один день клієнт банку отримає три перекази по 5 тисяч, банк має право тимчасово заблокувати картку клієнта та звернутись із вимогою пояснити фінансову активність.

Як пояснює видання "РБК Україна", у вересні 2021 року максимальну суму переказів без ідентифікації було збільшено на 1 гривню. Закон прийнято у зв’язку з тим, що найчастіше українцям було незручно переводити суму до 4999 гривень, тому її вирішили округлити.

Переказ без фінансового моніторингу – норми закону не поширюються на:

  • оплату компослуг, податків, штрафів, інших обов’язкових зборів та платежів (незалежно від суми);
  • сплату кредиту у сумі до 30 тисяч гривень;
  • перекази для оплати товарів і послуг, що здійснені платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
  • всі готівкові перекази в межах України у сумі до 5 тис. грн;
  • зняття коштів з власного рахунку.

Раніше повідомлялось, що "ПриватБанк" попередив про шахрайську схему із тисячею за вакцинацію та як аферисти обмаюють українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0