В АТБ виступили з попередженням: з прилавків можуть зникнути деякі продукти

Економіка  17 січня 2022 року, 15:40 205848

На період дії карантину в Україні встановлюється розмір торгової надбавки не більше 10% на розширений перелік соціально-значущих продуктів харчування. Така ініціатива влади може призвести до зникнення деяких продуктів з прилавків торговельних мереж.

Про це заявив генеральний директор "АТБ" Борис Марков на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

"Встановлена планка націнки не більше 10% за документом не покриває витрати операторів ринку на логістику, сезонне списання та інші операційні послуги. А значить, цілком може призвести до припинення реалізації зазначених продуктів харчування до моменту налагодження всіх процесів і розуміння порядку їх ціноутворення", – зазначив він.

Читайте також:  Ціна на олію зміниться: названо причину

За словами Бориса Маркова, ініціатива ніяк не обговорювалася з учасниками ринку, з профільними об’єднаннями та асоціаціями, тому і виглядає як інструмент лобіювання.

"В принципі, прийняття і реалізація нормотворчих постанов в "новорічну ніч", просто поставивши весь рітейл перед фактом і апріорі обмеживши йому право для конструктивного діалогу та участі, – м’яко скажемо далеке від демократичної процедури", – додав він.

Марков стверджує, що магазини підвищують ціни на соціально значущі продукти харчування не з власної вини. За його словами, вони це роблять через зростання відпускних цін із боку виробників. Зі свого боку, ті самі змушені підвищувати ціни через зростання цін на енергоносії (газ), а також інші фактори, що враховують під час формування собівартості продукції.

Раніше видання розповідало, що через рекордне подорожчання продуктів харчування, в Україні можуть запровадити картки на їжу.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 3
Михаил 18.01.2022, 23:31
С этими надо иначе. Просто увеличить налог на прибыль, разделив ее на зоны больше-меньше. Забирать у этих уродов все, чтоб им не хотелось самим гнать цены вверх. Сверх доход, а нет тебе, больше налог... Хочешь ещё больше, ещё больше налог, чтоб уже не было выгодно иметь эту еб*чую прибыль.
Elena 18.01.2022, 23:06
Марков уже давно не ген директор а совладелец компании
Asik 18.01.2022, 02:26
Магазины минимум 30% накидуют сверху