Деяких медиків хочуть перевести на півставки, аби не платити підвищену зарплату

Економіка  21 січня 2022 року, 14:31 7257

В Україні виявили випадки, коли медиків намагаються перевести на півставки, аби не платити обіцяну підвищену зарплату.

За словами голови парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайла Радуцького, на такі факти реакція буде жорсткою.

Чиновник на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук розповів, що до Комітету і йому особисто надходять сигнали про те, що деякі керівники медичних закладів намагаються примушувати співробітників переходити на 0,5 чи 0,75 ставки. Хоча, фактично, люди будуть продовжують виконувати той обсяг роботи, що й раніше. Міністерство охорони здоров’я вважає таку ситуацію абсолютно неприпустимою та радить медикам звертатись зі скаргами до регіональних управлінь Держпраці.

Читайте також:  Зарплата 2022: кому платитимуть більше вже з 1 лютого

"Якщо перевірка підтвердить такий факт, то керівник закладу буде оштрафований на 65 тис грн за кожного працівника. Важливо, що в ході перевірки Держпраці не розголошує особу заявника", – зазначив Михайло Радуцький.

Що радить робити голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, якщо медика змушують переходити працювати на півставки:

  • відразу звертатись до Кабміну, розповівши при цьому максимально докладно про власний випадок;
  • звертатись до регіонального управління Держпраці.

Як раніше повідомлялось, в Україні вже із січня місяця медики отримуватимуть підвищену зарплату. Стосується це працівників як комунальних, так і державних закладів охорони здоров’я. Відтепер лікарі повинні отримувати на місяць від 20 тисяч гривень, а медсестри – від 13 500 гривень.

Важливим уточненням є те, що зазначений вище дохід отримуватимуть ті медики, які повністю виконали місячну (годинну) норму праці. Також додамо, що лікарі-інтерни на підвищену зарплату поки розраховувати не можуть.

Нагадаємо, що в Україні також зростуть зарплати поліцейських.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0