Чи зникнуть із АТБ деякі товари: мережа супермаркетів звернулась до українців

Економіка  22 січня 2022 року, 12:09 16104

Нещодавно мережа супермаркетів АТБ попередила українців про те, що, можливо, з прилавків можуть зникнути деякі продукти. Зараз же в АТБ заявили, що вони не зупинятимуть продаж "соціальних" продуктів (гречка, соняшникова олія, яйця, хліб тощо) через повернення в Україні державного регулювання цін.

Проте, як заявив генеральний директор корпорації АТБ Борис Марков, ризик виникнення перебоїв із продажем таких товарів загалом по країні зберігається.

"Спішимо запевнити, що реалізація соціально значущих продуктів у магазинах нашої торгової мережі зупинятись не буде. А от у інших операторів ринку – питання відкрите", – написав Марков у Facebook.

Читайте також:  В АТБ виступили з попередженням: з прилавків можуть зникнути деякі продукти

За його словами, резонанс, якого набула ідея Кабміну, підтверджує не так її актуальність, як "неоднозначність і необдуманість". Гендиректор АТБ нагадав, що Україна вже жила в умовах регульованих цін на продукти у 1996-2017 роках.

А з 1 липня 2017 року державне регулювання цін на соціально значущі продукти харчування було скасовано. Причому у відповідній ухвалі № 394 Кабмін зазначив: головна мета дерегулювання – це зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції.

За словами гендиректора АТБ, бізнес готовий до діалогу та пошуку компромісних рішень. Марков уточнив, що Асоціація ритейлерів України (RAU), Європейська бізнес асоціація (EBA), учасники та експерти ринку направили до уряду пакет пропозицій щодо виходу із ситуації.

Раніше Марков уже попереджав, що втручання держави в ринкові механізми може мати наслідки. Як мінімум, супермаркетам знадобиться час, щоб підлаштуватися під нові правила.

Нагадаємо, що через рекордне подорожчання продуктів харчування, в Україні можуть запровадити картки на їжу.

Джерело: Обозреватєль
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0