Ціни на пакети в супермаркетах зростуть вже з 1 лютого: скільки коштуватимуть

Економіка  27 січня 2022 року, 12:17 1720

Вже за декілька днів, з 1 лютого 2022 року, звичайні поліетиленові пакети в супермаркетах стануть дорожчими. Нагадаємо, таке рішення було ухвалене ще в грудні 2021 року.

Зростання цін на пластикові пакети, як міркують урядовці, покликане покращити екологічну ситуацію в країні. За задумом кабміну, вищі ціни на пакети спонукатимуть покупців все більше відмовлятись від їх купівлі та переходити на нешкідливі для природи багаторазові торбинки.

Читайте також:  В Україні встановили фіксовану ціну на пластикові пакети

Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін констатує, що протягом року кожен українець використовує в середньому 500 пластикових пакетів.

"Вони служать лише кілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля", – зазначив чиновник.

Згідно з ухваленим рішенням, пакети з 1 лютого коштуватимуть (мінімальні ціни):

  • 2 гривні – пакет без ручок і бокових складок;
  • 2 гривні 50 копійок – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;
  • 3 гривні – пакет з ручками і боковими складками.

Звертаємо увагу, що такі мінімальні роздрібні ціни будуть на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг.

Нагадаємо, що в червні 2021 року набув чинності Закон № 2051−1 “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Законом, зокрема, забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня 2021 року.

Водночас ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Що далі?

З 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0