Тарифи по-новому із коригуючим коефіцієнтом: як відтепер українці платитимуть за воду

Економіка  11 квітня 2022 року, 09:17 19857

В Україні розробили зміни до методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, які враховують особливості її застосування під час дії воєнного стану.

Йдеться про застосування коригуючого коефіцієнту, який враховуватиме зменшення обсягу постачання послуг у порівнянні з мирним періодом. За цим коефіцієнтом виконавці будуть коригувати обсяг споживання послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої води та централізованого водовідведення у населеному пункті під час дії воєнного стану.

Читайте також:  Тільки до 1 травня: ПриватБанк оприлюднив важливу новину

Відповідний наказ Мінрегіону вже заюстований та набрав чинності. Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

"Під час дії воєнного стану в Україні значним чином змінилися обсяги споживання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Наприклад, в Києві середньодобова подача води зменшилася майже вдвічі. Також багато людей виїхало і не в змозі передавати показники лічильників. Відтак ми ввели коригуючий коефіцієнт, який враховує такі особливості. Це допоможе запобігти надмірним нарахуванням споживачам, які отримують рахунки за середніми показниками споживання послуги", – зауважила заступник Міністра.

Відтак нарахування (розподіл) послуг централізованого водопостачання, постачання гарячої води та централізованого водовідведення здійснюються з урахуванням коригуючого коефіцієнту для тих споживачів, які не передавали показники лічильників води або у яких такі лічильники відсутні.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0