В НБУ спрогнозували, як зміниться курс долара в банках та в обмінниках

Економіка  27 травня 2022 року, 14:52 1161

Курс долара в банках та той, який є на "чорному ринку" поступово зрівнюватиметься. Різниця між цими двома курсами поступово зникатиме. Після скасування маржі в 10% від офіційного курсу НБУ, люди будуть обмінювати валюту в банках.

Таке припущення висловив заступник голови Національного банку України Юрій Гелетій.

Читайте також:  Курс долара на "чорному ринку" розвернувся: скільки зараз коштує валюта

"Люди нестимуть гроші скоріше в банки, ніж в нелегальні обмінники. Зростання ліквідності легального готівкового сегменту сприятиме подальшій стабілізації ситуації", – зазначив він.

"Можна констатувати, що курс на "сірому" ринку після спекулятивного сплеску, що виник одразу після ухвалення рішення, зараз знижується", – додав заступник голови НБУ.

Він нагадав, існують умови продажу банками готівкової валюти населенню: починаючи з 13 квітня 2022 року банки можуть продати стільки валюти, скільки купили. До 21 травня, коли відпустили курс продажу готівкової валюти, вони були обмежені у ціноутворенні і не могли встановлювати курс, що більш ніж на 10% відхиляється від офіційного.

"Фактично це робило їх неконкурентоспроможними порівняно з нелегальними обмінниками, які ставили суттєво вищий курс на прийом валюти. Зараз ця невідповідність зникне", – сказав Гелетій.

Відзначимо, що станом на 27 травня середній курс в обмінниках складає:

  • 36,27 грн за дол. – купівля;
  • 36,55 грн за дол. – продаж.

Раніше експерти аналізували, чому так різко зріс курс долара на "чорному ринку".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0