Радник міністра МВС пропонує дозволити чоловікам виїжджати за кордон, заплативши "страховий внесок"

Економіка  31 травня 2022 року, 08:33 8934

Радник міністра МВС Віктор Андрусів пропонує запровадити "страховий внесок" для тих чоловіків, що бажають виїхати за кордон під час воєнного стану. За його словами, сума може становити "3-5 тисяч доларів".

"Так, на жаль, війна надовго. І нам треба буде мобілізувати не одну сотню тисяч солдат. Але питання виїзду це не про заборонити чи дозволити. Це питання як виїжджати. Я пропоную зробити страховий внесок, наприклад, 3-5 тис. доларів і вільний виїзд для того, хто його вніс. В будь-якому випадку тотальна заборона шкодить нам ще більше. Багато років саме кошти заробітчан рятували нашу економіку, і зараз це особливо важливо", – пропонує він.

Читайте також:  В Україні змінили правила перетину кордону для деякої категорії громадян

Для більшої переконливості Андрусів навів наступний приклад.

"Знайомий до війни не встиг підписати договір на поставку нашої продукції до Німеччини на декілька мільйонів доларів. Вже 3 місяці він не може виїхати і підписати договір, який дозволить йому врятувати 300 робочих місць. Тому ще раз питання не в забороні, а в підході до регулювання виїзду", – впевнений радник міністра.

При цьому у коментарі "Суспільному" посадовець пояснив, що поки що це питання не опрацьовується на законодавчому рівні.

"Це пропозиція для обговорення. Я висловив свою позицію, тому що я вважаю, що це питання треба розв’язувати", – розповів Віктор Андрусів.

Він підкреслив, що обмеження на виїзд не лише створює корупційні ризики, але й серйозно шкодить українському бізнесу.

На його переконання, для більшості українців – це достатньо відчутна сума, щоб, не ризикувати грошима та зрештою повернутись додому.

"Тут мова не про суму. Я взагалі переконаний, що більшість людей будуть повертатися – вже повернулось майже 60% людей, які виїздили. Тому насправді це додатковий стримуючий фактор, але в цілому я схильний думати, що люди будуть й просто так повертатись, навіть якщо ми не будемо запроваджувати ці бар’єри", – вважає Андрусів.

Він підкреслив, що ціллю такого нововведення має бути не наповнення бюджету.

"Ціль як раз, щоби люди не залишались, а повертатись назад", – підсумував Віктор Андрусів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Inga 03.06.2022, 23:25
Коментар очікує модерацію
Тарас 31.05.2022, 19:05
Коментар очікує модерацію