Що буде із зарплатами українців: в НБУ розповіли, до чого готуватись

Економіка  29 липня 2022 року, 16:04 2820

НБУ прогнозує скорочення зарплат українців. Як йдеться в інфляційному звіті за липень 2022 року, з початком війни активність на ринку праці практично зупинилася. В останні місяці вона поступово відновлювалася, але пропозиція робочої сили й надалі значно перевищуватиме попит.

За результатами оперативного опитування підприємств, яке НБУ проводив у березні-травні, на початку війни більшість підприємств утримували практично незмінними і кількість персоналу, і фонд оплати праці. Утім, з усвідомленням, що війна не закінчиться найближчим часом та погіршенням фінансово-економічного стану, підприємства почали оптимізувати витрати.

Читайте також:  В Україні зросла кількість тих, хто втратив роботу

В НБУ прогнозують, що після рекордного зростання рівень безробіття поступово знижуватиметься, проте залишатиметься вищим за свій природний рівень.

Згідно з оперативними опитуваннями НБУ, підприємства намагалися виплачувати зарплату, а окремі з них робили додаткові виплати або надавали матеріальну допомогу, навіть якщо діяльність підприємства була зупинена.

Однак, із продовженням бойових дій, підприємства частіше звільняють персонал та переважно не в змозі сплачувати довоєнну зарплату. Серед великих компаній, особливо міжнародних, переважають ті, хто виплачував зарплату повністю. Утім, навіть ці компанії оптимізують
видатки на персонал. Серед МСБ стійкості менше, тож звільнень та зниження зарплат більше. Значне перевищення пропозиції над попитом на ринку праці зумовлює зниження й очікуваних зарплат, попри пришвидшення інфляції.

"Загалом номінальні зарплати у 2022 році скоротяться на 12%, а в реальному вимірі – на 27%. Надалі, з відновленням економіки, пожвавленням попиту на робочу силу номінальні зарплати швидко зростатимуть і перевищать довоєнний рівень вже у 2023 році. Утім, з
урахуванням інфляційних процесів, реальні зарплати наприкінці 2024 року будуть усе ще нижчими за довоєнний рівень", – йдеться в повідомленні НБУ.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0