Депутати запропонували по-новому звільняти працівників та платити їм компенсацію

Економіка  4 серпня 2022 року, 15:49 3480

Процедуру звільнення працівників спростили, а компенсація залежатиме від того, який термін працівник проробив у компанії.

Юристи проаналізували законопроєкт, який було увалено у Верховній Раді й направлено на підпис президенту, та коротко подають його основні положення.

Першочергова ідея депутатів полягала у максимальному спрощені процедури звільнення. Була запропонована навіть ідея, що роботодавець може звільняти працівника в односторонньому порядку без будь-якого пояснення причин. Але після дискусій вирішили закріпити норму, що при розриві договору роботодавець повинен назвати причину свого рішення.

Читайте також:  Де терміново знайти роботу: кого зараз шукають найбільше

Також законодавчо запроваджено різнорівневу систему компенсації в разі звільнення за ініціативою роботодавця. Вона залежатиме від тривалості роботи людини на підприємстві.

Якщо звільнений пропрацював на посаді менш ніж місяць, то мінімальний розмір компенсації становитиме половину мінімального розміру оплати праці (МРОП), від місяця до року – одну мінімалку. Після року служби працівник може претендувати на 3 мінімальні зарплати як компенсацію за звільнення, якщо понад два роки – то на 5 розмірів МРОП.

Компенсація за одностороннє рішення про звільнення також стала однією з обов’язкових умов індивідуального трудового договору, без якої він буде недійсним.

Одна з головних змін у тексті проєкту стосується терміну дії оновленого законодавства – якщо раніше його хотіли запровадити назавжди, то фінальна версія поширює реформу лише на час дії воєнного стану.

Зараз же слово за президентом, якому направлено документ на підпис.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0