Нові рахунки за газ від Нафтогазу: важливе роз’яснення для українців

Економіка  8 серпня 2022 року, 07:47 209245

Понад 12 мільйонів українців зараз отримують рахунки від Нафтогазу. Така величезна кількість клієнтів газопостачальної компанії "Нафтогаз України" пояснюється тим, що вона "підібрала" тих абонентів, попередні постачальники яких не змоги виконати свої контракти. Відповідно, Нафтогаз, як постачальник останньої надії, почав надавати блакитне паливо всім потребуючим.

Переведення до Нафтогазу було автоматичним. Але, як виявилось, в українців виникли ряд труднощів та запитань:

  • одні заплатили ще попередньому постачальнику і тепер потрібно повертати гроші;
  • дехто заплутався у поняттях "газопостачальна компанія" та "оператор газорозподільної мережі";
  • чому приходять дві платіжки.

Читайте також:  Оплата в особистому кабінеті: у Нафтогазі розповіли, як отримати знижку на газ

Далі подаємо роз’яснення про нові рахунки від Нафтогазу.

Як повернути переплату за газ

Єдиного механізму автоматичного повернення грошей чи "перекидання" коштів від попереднього постачальника до Нафтогазу зараз немає. Кожен споживач, який встиг заплатити попередньому постачальнику, повинен написати заяву на повернення коштів. До неї необхідно додати ідентифікаційний номер, копію паспорта, банківські реквізити рахунку (із зазначенням IBAN, МФО, ЄДРПОУ банку).

Переплату мають повернути за 30 днів, але в умовах воєнного стану терміни повернення грошей можуть змінюватись.

Різниця між газопостачальною компанією та оператором газорозподільних мереж

Тут все просто:

  • газопостачальна компанія (ГК) поставляє населенню блакитне паливо,
  • оператори газорозподільної мережі обслуговують "трубу", якою доставляють газ від ГК, а також контролюють об’єм споживання.

Газопостачальних компаній зараз в Україні залишилось тільки 12 (до війни було 50), а операторів ГРМ або облгазів – понад 40. Якщо компанію, яка надає газ, можна обирати, то оператора газорозподільної мережі – ні.

Чому приходять дві платіжки

Відповідь вже частково дана в попередньому пункті – першу платіжку присилає компанія, яка надає газ, другу – компанія, яка цей газ транспортує. Тобто, є платіжка за газ та платіжка за транспортування.

Раніше українців закликали своєчасно платити за газ. Це необхідно для повноцінного функціонування критично важливої інфраструктури.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 9
Наталія 28.08.2022, 16:23
Коментар очікує модерацію
Александр Коплик 09.08.2022, 21:35
Коментар очікує модерацію
Олексій 09.08.2022, 17:33
А давайте я дам вам прислужникам важливе роз'яснення! ...валіть нах.й за кораблем...
Володимир. 09.08.2022, 11:11
Газ не споживається з 2018року,а нафтогаз присилає рахунки?
Людмила 09.08.2022, 11:01
У мене одне запитання: « Як це так з точки зору Конституції України, закону « Про споживчий ринок», прав громадян всіх абонентів АВТОМАТИЧНО ПЕРЕВЕДЕНО ДО НОВОЇ ПОСТАЧАЛЬНОІ КОМПАНІЇ???!!!» Що громадяни безправне стадо, яке можна перегнати з одної стайні в іншу?! А слабо зробити все по закону : задокументувати фактичні показники лічильників (скласти акти звірки), заключити договори (як потребує законодавство України) з кожним клієнтом і далі співпрацювати. Така процедура «автоматичного переведення» порушує низку законів України та ряд підзаконних документів з точки зору ПРАВ ГРОМАДЯН!!! А отже створює прецендент для порушення законів і громадянами . В правовій державі це не можливо!!! Ми ж здається на шляху до правових держав ???!!!
Олексій 09.08.2022, 05:41
А мені взагалі три платіжки прийшло. Причому дві за доставку газу.
Alex 08.08.2022, 17:09
Все для людей. Краще не платити взагалі.
Тетяна 08.08.2022, 16:54
Поки не повернуть кошти з Київгазенерджі, платити за травень та червень не будемо. Я отримала рахунок від ти Нафтогазу за травень в липні. Цікаво, що газ постачали не з середини травня, а з 1 числа. І Київгазенерджі в Нафтогаз знали про це і нічого нікому не сказали. Київгазенерджі отримував кошти, і не поставляючи газ, їх не повертав. Фактично, присвоїв. Це якась афера.
Ольга 08.08.2022, 16:38
Вопрос по платежам за газ. Если одна за газ, а вторая за доставку, то почему в обеих платежках одна и та же сумма или распределение газа стоит столько же, сколько и газ? Честно говоря, ох и намудрили…