Курс долара в Україні впав: відома причина

Економіка  9 серпня 2022 року, 10:05 4822

Наприкінці липня курс долара в Україні сягнув позначки в 42 гривні. Та вже зараз вартість зеленого впала. Курс долара станом на 9 серпня впав за 40 гривень.

Зараз валютний ринок доволі стабільний, без різких стрибків валюти, з невеликими коливаннями. І найближчим часом, за словами експертів, так і буде.

Старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович пояснює, що на безготівковому офіційному ринку торговий оборот валюти між клієнтами банків переважно стабілізувався, проте через два тижні після одноразової девальвації гривні на валютному ринку знову з’явилися дисбаланси.

Читайте також:  Експерт розповів, яким буде курс долара в Україні до 10 серпня

"На роздрібному ринку ажіотажний попит, що виник наприкінці липня після послаблення гривні, поступово заспокоївся і гривня поступово укріплювалася з незначними коливаннями", – зазначив Тарас Котович.

За його словами, готівковий ринок збалансувався завдяки тому, що відбулося зменшення ажіотажного попиту, а також зросла пропозиція готівкової валюти, зокрема й за рахунок відкладеної пропозиції з боку фізичних осіб.

Посприяло зменшенню ажіотажу й рішення НБУ дозволити придбання валюти в банках із подальшим її розміщенням на депозит. Тому курс долара в Україні і впав за 40 гривень.

Нагадаємо, раніше інтернет-видання "PMG.ua" писало про те, чи варто українцям зараз купувати долари.

Джерело: РБК-Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Влад 09.08.2022, 15:16
Коментар очікує модерацію