В Україні подорожчає один із найпопулярніших напоїв: експерти заговорили про можливий дефіцит

Економіка  25 серпня 2022 року, 13:03 9577

В Україні прогнозують подорожчання кави. Пов’язане це передусім з неврожаєм у країнах, де вирощують зерна. Дехто навіть заговорив, що може виникнути певний дефіцит продукту.

Минулого року фермерів Бразилії спіткала незвичайна погода: спочатку була аномальна засуха, а потім різкі та доволі сильні заморозки. Така погода негативно вплинула на кавові плантації. Також постраждала від поганої погоди сусідня Колумбія, плантації якої також не дали достатньої кількості врожаю.

Читайте також:  Чи буде в Україні дефіцит цукру та чи сильно він подорожчає

Саме тому цьогоріч урожай високоякісних зерен арабіки буде вдвічі меншим у порівнянні з минулими роками, коли погода була сприятливою.

Тепер щодо вартості. Деякі фактори, у тому числі можливий неврожай, уже були враховані інвесторами та кавовими компаніями. Тому ціна вже дещо зросла. Але якщо неврожай у цьому році буде більшим, ніж очікували, то такий фактор призведе до дефіциту поставок кави та ще більшого зростання її вартості на світовому ринку. 

Ціни на арабіку в світі зростуть після оцінки кількості цьогорічного урожаю кави в Бразилії, про це зазначає тамтешній кавовий брокер Тьяго Казаріні.

Кава почне дорожчати, оскільки попит перевищує пропозицію. Споживання кави буде перевищувати її виробництво, а запаси вже знаходяться на найнижчому рівні у цьому столітті, оскільки й минулого року врожаю кави було недостатньо для такої кількості споживачів.

Ціна на каву зросте протягом наступних трьох-шести місяців. Прогнозують підвищення ціни на арабіку до 2,15 долара за фунт до кінця 2022 року.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0