Ціна на дизельне пальне може розвернутись: до чого готуватись

Економіка  25 серпня 2022 року, 20:05 7488

Ціна на дизельне пальне в Україні може перейти від плавного зниження до стабілізації, а, можливо, і зростання вже найближчим часом. У Європі котирування на дизпальне вже динамічно зростають. Відповідно, вони можуть штовхати ціни вверх.

Із 17 по 24 серпня котирування на дизельне пальне у Середземномор’ї й портах північної Європи підвищились у середньому на $122/т (+12%). Різке зростання зокрема сталося 24 серпня, коли "дизельні" контракти збільшились на $44-47/т.

Читайте також:  Відразу дві мережі АЗС оголосили приємні новини для водіїв

Така ситуація на паливному ринку вже починає позначатись на Україні. Деякі оператори гуртового ринку намагаються відкоригувати свої прайси у бік збільшення.

Видання Enkorr наводить дані, що середня ціна на автомобільні партії ДП з 22 по 25 серпня зросла на 1,5 грн/л до 45,75 грн/л. Це перший випадок зростання цін за останні 60 днів.

За розрахунками експертів Консалтингової групи "А-95", якщо поточні котирування зафіксуються, це може призвести до підвищення цін у гуртовому сегменті ринку на 2-3 грн/л, орієнтовно до 47-49 грн/л, залежно від регіону.

Своєю чергою, роздрібні ціни втрачають потенціал для зниження, який було сформовано через зниження цін у Європі на початку серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0