Недійсні 500 гривень: чи мінятимуть їх та які проблеми можуть виникнути

Економіка  29 серпня 2022 року, 07:27 9972

Українців попередили про недійсні купюри 500 гривень, які ширяться країною. Ці банкноти були навмисно пошкоджені на тимчасово окупованій території, щоб їх не мали змоги використовувати окупанти та мародери.

Ряд терміналів вже не приймають 500-гривневі купюри, а деякі й банкноти в 1000 гривень. Водночас фінустанови наголошують, що намагаються зробити все від них залежне, щоб недійсні гроші якомога швидше виявити й вилучити з обігу.

Читайте також:  Де не приймають купюри 500 і 1000 гривень та що буде далі

Своєю чергою Нацбанк просить людей бути уважними й не приймати підозрілі купюри.

Чимало людей хвилює питання, чи обмінюватимуть недійсні гроші, якщо такі буде виявлено? На це в НБУ дали чітку відповідь – пошкоджені банкноти під час дії воєнного стану обміну не підлягають, а вилучаються для подальшого проведення досліджень Національним банком.

"Підроблені та навмисно пошкоджені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості. Про вилучення з обігу таких банкнот інформуються правоохоронні органи, які здійснюватимуть відповідні розслідування", – зазначають у Нацбанку.

Нацбанк називає доречним той факт, щоб повідомити в поліцію про виявлення пошкоджених гривень.

"Доречним буде повідомити про розповсюджувачів таких банкнот Національній поліції України, щоб зупинити дії зловмисників", – йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті НБУ.

Додамо, що недійсними купюри є тоді, коли вони:

  • мають 3 і більше просвердлених отворів;
  • понад 50% площі банкноти зафарбована або пошкоджена іншими речовинами;
  • купюри обрізані або розрізані.

Резюмуючи слова НБУ, тих, хто спробує розрахуватись недійсними купюрами 500 гривень, очікує вилучення недійсних банкнот та повідомлення у правоохоронні органи для подальшого розслідування та встановлення всіх фактів.

Раніше співзасновник Монобанку також показував фото, як виглядають пошкоджені навмисно 500 гривень.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0