Де не приймають купюри 500 і 1000 гривень та що буде далі

Економіка  25 серпня 2022 року, 07:57 64501

Купюри 500 і 1000 гривень не приймають деякі термінали та банкомати. А все через те, що частина банкнот названих номіналів є недійсними й виведені з обігу.

Як раніше пояснили в НБУ, певну частину купюр 500 і 1000 гривень було пошкоджено навмисно. Зроблено це на тимчасово окупованих територіях для того, щоб завадити окупантам та мародерам користуватись ними. Втім, як виявилось згодом, ці недійсні гроші все ж виявили на Одещині, в столиці України та, навіть, в західних областях держави.

Де зараз не приймають купюри 500 і 1000 гривень – розповідаємо далі.

Читайте також:  Недійсні 500 гривень: в НБУ звернулись до українців з терміновим попередженням

В Одеській області термінали самообслуговування ПриватБанку не приймають ці банкноти взагалі. В регіоні виявлені гроші, викрадені з банків Херсонської області. Але, як сказав прессекретар фінустанови Олег Серга в коментарі виданню РБК Україна, є змога здійснити фінансову операцію п’ятисотками і тисячами в касах банку. Чому так? Тому, що в касі недійсні гроші можуть ідентифікувати. Термінали ж поки розпізнати виведені з обігу купюри не можуть, але робота над цим вже ведеться.

Обмежене використання банкнот 500 і 1000 гривень у платіжних терміналах IBox. Пресслужба компанії вказує на певну затримку в проведенні платежів. В IBox зараз фіксують масові випадки поповнення терміналів IBox 500 та 1000 гривневими купюрами неплатіжного стану, які були виведені з обігу в сховищах деяких українських банків у Херсоні.

У повідомленні IBox зазначається, що станом на зараз зупиняється певний відсоток платежів. Зроблено це для того, щоб провести інкасацію та виявлення недійсних купюр.

Варто нагадати, що недійсними купюри 500 і 1000 гривень є тоді, коли:

  • вони мають три й більше отворів,
  • пошкоджені або зафарбовані на площі, більшій за 50%,
  • відрізана частина банкноти.

Що буде далі?

Найперше населенню рекомендують ні в якому разі не використовувати підозрілі банкноти для розрахунку. Надалі банки будуть виявляти недійсні гроші та вилучати їх з обігу.

Важливо попередження про ці недійсні гроші раніше оприлюднив Національний банк України.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0