Платити можна за себе і за родичів: в Україні хочуть запровадити новацію

Економіка  9 вересня 2022 року, 09:38 20935

В Україні можуть запровадити чергову новацію. Якщо депутати ухвалять законопроєкт №7649, то громадяни отримають право самостійно платити Єдиний соціальний внесок для свого страхового стажу.

Ба більше, у пояснювальній записці до законопроєкту міститься також наступна інформація: "Зміни передбачають, що особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначено пенсію у солідарній системі, мають право на добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно договору, що укладається з Пенсійним фондом України".

Читайте також:  Новація з 1 січня 2023 року: українцям готують зміни, які стосуватимуться всіх

Крім того, пропонується доповнити Закон України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" новими нормами, передбачивши можливість здійснення юридичними або фізичними особами персоналізованих благодійний внесків (адресованих визначеному пенсіонерові), з яких 70 відсотків пропонується спрямовувати для виплати такому пенсіонерові в обраний ним спосіб, передбачений Законом для виплати пенсій, а 30 відсотків – до солідарної системи і використовувати згідно з частиною першою статті 73 цього Закону.

Також внески можна буде робити не тільки для себе, але і для рідних.

Як зазначили ініціатори даного законопроєкту, договори про добровільну оплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування можна буде укладати в електронній формі через портал "Дія" або сайт електронних послуг Пенсійного фонду.

"Чоловік має право самостійно визначати розмір страхових внесків, періодичність і терміни їх оплати", – саме таке уточнення містить документ.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0