Діти зможуть "купити" пенсійний стаж батькам: в Україні хочуть запровадити новацію

Економіка  16 вересня 2022 року, 07:51 2898

Народні депутати зробили вагомий крок до дозволу українцям самостійно сплачувати Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) для отримання страхового стажу. Українські громадяни матимуть можливість вносити його не лише за себе, а й за родичів – наприклад, діти за батьків.

Про це розповіла засновниця LLC Holding Company “Golden business group” Марина Дмитрієва. Вона наголосила: відповідний законопроєкт №7649 вже прийнято за основу зі скороченим терміном підготовки до 2 читання.

Читайте також:  Платити можна за себе і за родичів: в Україні хочуть запровадити новацію

“Своїм рішенням парламент показав підтримку розвитку солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та підвищення рівня пенсійного забезпечення в Україні. Добровільні внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування зможуть сплачувати громадяни, які досягли 16-річного віку і не належать до осіб, яким призначено пенсію”, – розповіла Дмитрієва.

При цьому вона наголосила: за документом, для цього такі особи мають укласти договір з Пенсійним фондом. Передбачається, що такий договір оформлятиметься в електронній формі через портал Дія, застосунок Дія або вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.

Зазначимо: згідно з законопроєктом, платник зможе самостійно визначити розмір страхових внесків, періодичність та строки їх сплати. Дохід, з якого сплачено страхові внески за договором, враховуватиметься у заробітній платі (доході) для розрахунку пенсії.

“Такий договір можна буде укласти на користь третьої особи. Крім осіб, інформація про які відсутня в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку”, – також зауважила Дмитрієва.

Джерело: АгроТренд
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0