Опалювальний сезон 2022-2023: як самостійно підготуватися до зими
Опалювальний сезон цієї зими буде складним. Влада попереджає, що через постійні ракетні обстріли по об’єктах інфраструктури, організувати тепло у кожній оселі буде важко. Ба більше, українці взимку можуть залишитися і без світла та газу. Тому про те, як підготуватися до холодів уже зараз, розповідаємо нижче.
ВІДЕО ДНЯЯким буде опалювальний сезон 2022-2023 в Україні
Представники влади переконують, що цей опалювальний сезон буде найскладнішим за всі роки незалежності України. Аналізуючи дані Мінрегіонів, можна побачити, що дуже багато ТЕЦ вийшли з ладу через постійні обстріли.
Наразі не працюють зовсім:
Реклама- Охтирська ТЕЦ;
- Кременчуцька ТЕЦ;
- Чернігівська ТЕЦ;
- 331 ТЕЦ по всій Україні зазнала пошкоджень.
Чи буде опалення на тимчасово окупованих територіях
На територіях, які знаходяться під тимчасовою окупацією, де відбуваються бойові дії, в прифронтових та деокупованих містах і селах опалювальний сезон 2022-2023 поки що майже неможливий. Справа в тому, що там перебиті електромережі та газопроводи.
Як пропонує влада готуватись людям до холодів
Наразі Кабмін України розглядає варіант щодо зменшення мінімальної температури в квартирах з +20 градусів до +16 градусів.
Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов запевняє, що готуватись до зими варто заздалегідь: «Очевидно, що ця зима буде надскладною. Вважаємо, що оптимальна температура в будинку повинна коливатися в межах вісімнадцяти-двадцяти градусів, але в жодному разі не нижче шістнадцяти градусів. Як у економних країнах розвиненої Європи. Але як ми переживемо цю зиму, залежить від кожного з нас. Готуватись до холодів варто саме зараз».
РекламаПрем’єр-міністр України Денис Шмигаль стверджує, що в Україні працюватимуть модульні котельні, які забезпечуватимуть людей теплом та працюватимуть на різних видах палива.
Андрій Садовий, міський голова Львова, пропонує людям закуплятися елекроприладами, використання яких зменшить кількість споживаного газу. Також люди повинні подбати про справність електропроводки, купити запобіжники, які стримають перепади напруги.
Андрій Садовий пише про це на своїй сторінці в фейсбук: «По можливості варто придбати печі-буржуйки та дрова. За відсутності газу та електроенергії, вони допоможуть зігрітися та приготувати їжу. Також потрібно запастися ліхтарями та світильниками на батарейках. Не слід нехтувати сухим спиртом, свічками та сірниками. Це дозволить висвітлити ваші приміщення та хоча б отримати окріп. Власникам квартир із дерев’яними вікнами потрібно заздалегідь заклеїти віконні рами, щоб уникнути протягів».
Голова Запорізької ОВА Олександр Старух планує створювати у місті стратегічні запаси та шукає альтернативу газу. Він закликає людей, які живуть у приватних будинках закуповувати брикети та дрова, будувати печі.
Нагадаємо, що уряд вже ухвали рішення, якою буде ціна на газ до кінця опалювального сезону