Пропонують позбавити виплат по безробіттю та субсидій одну з категорій населення: яку саме та чому

Економіка  16 жовтня 2022 року, 13:52 14508

З’явився новий законопроект, згідно з яким, Кабінет Міністрів України пропонує тимчасово позбавляти допомоги по безробіттю та субсидії тих, хто працює без трудових договорів.

Уточнюють, що довести таку зайнятість має суд, а вже на основі його рішення позбавлятимуть людину права на виплати. У Кабміні наголосили, що це передбачено проектом Закону "Про працю".

Читайте також:  Як отримати субсидію для безробітних: оновлена постанова Кабміну

Особливості нового законопроекту "Про працю"

У законопроекті йдеться про те, що у разі встановлення рішенням суду факту виконання особою роботи без укладання трудового договору та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших обов’язкових платежів, то такі особи позбавляються права на отримання матеріального забезпечення на випадок безробіття протягом двох років з дня набрання законної сили рішенням суду.

На такий самий термін пропонують автори законопроекту позбавляти субсидій людей, які працюють неофіційно та не сплачують податки, у разі встановлення відповідного факту судом.

Який розмір допомоги по безробіттю

Наразі в Україні максимальний розмір допомоги по безробіттю (з 1 січня 2022р.) складає 9924 грн., а мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить від 650 до 1 тис. грн.

При цьому влада обіцяє тим людям, які не зможуть знайти роботу за спеціальністю, підшукати певну роботу з відновлення територій після воєнних дій та деокупації.

Нагадаємо, які зміни очікують українців у жовтні.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0