У Чехії планують зробити зміни для організацій, які допомагають українцям

Економіка  17 жовтня 2022 року, 16:35 1505

З 200 крон на особу за ніч до 300 крон може бути збільшена сума, яку влада Чехії гарантує для надання житла біженцям, наприклад, у спортзалах або модульних будинках, які зазвичай не призначені для проживання. А сума, гарантована державою гуртожиткам, пансіонатам, готелям та іншим засобам розміщення може бути збільшена з 250 до 350 крон.

Збільшити компенсації Міністерство внутрішніх справ запропонує уряду.

Причина у зростанні витрат на утримання житла, в основному пов’язаних з енергією та опалювальним сезоном.

Читайте також:  Із 25 жовтня: Чехія озвучила приємну новину

"Якби уряд Чехії не пішов на цей крок, виникла б загроза масового припинення розміщення операторами засобів розміщення та необхідність пошуку нових потужностей розміщення, яких, проте, вже зараз не вистачає", – йдеться в статті видання zoznamzpravy.cz.

Асоціація регіонів попереджає, що якщо сума від держави не збільшиться, власники житла більше не зможуть надавати його біженцям.

"Звертаємо увагу на те, що у разі неприйняття даної пропозиції або її коригування, згідно з поточною комунікацією з власниками житла, відбудеться колективне розірвання договорів, а отже, нездатність усієї системи розміщення розпоряджатися існуючими потужностями", – йдеться у заяві Асоціації регіонів Чехії. Тому вона підтримує пропозицію міністерства внутрішніх справ.

Зазначені компенсації поширюються на більші об’єкти розміщення.

Домогосподарства та окремі особи зараз можуть отримати підтримку у вигляді компенсацій через Міністерство праці та соціальних справ. Якщо особа, що розміщується, проживає в одному будинку з сім’єю, то внесок становить три тисячі крон на місяць. Таким чином, можна отримати максимум дев’ять тисяч крон на місяць на трьох і більше осіб. Якщо люди надають квартиру чи дачу, то допомога варіюється від 5 до 15 тисяч крон на місяць залежно від кількості людей.

Джерело: UAmedia
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0