Буде, як у Європі: в Україні з 2023 року готують важливе нововведення

Економіка  31 жовтня 2022 року, 05:20 12373

В Україні почали неабияку увагу звертати на захист прав споживачів. Це питання особливо актуальне в Європі, а Україна, як відомо, прагне вступити у ЄС.

Саме з метою захисту прав споживачі, був розроблений законопроєкт №6134, який покликаний унормувати окремі питання інтернет-торгівлі, гарантію на товар, штрафи для недобросовісних продавців та багато іншого.

Розпочнемо із гарантії. Тут, як і раніше, продавець відповідає за недоліки товару впродовж гарантійного строку. Нововведення в тому, що в разі настання гарантійного випадку покупець може вимагати від продавця заміну товару на такий самий або аналогічний у разі, якщо ремонт є неможливим або потребує понад 14 днів.

Читайте також:  Домоекономіка з 2025 року: в Україні готують велике нововведення для всіх громадян

У тому випадку, якщо продавець не може виконати обов’язок по ремонту або недолік з’являється після ремонту, то споживач матиме право розірвати договір купівлі-продажу та повернути гроші.

Згаданий вище законопроєкт також врегулює інтернет-торгівлю, зокрема діяльність інтернет-магазинів. Останні в обов’язковому порядку будуть розміщувати інформацію про продавця та контактні дані. Це дасть змогу потенційному покупцеві перевірити продавця у держреєстрах (або іншим законним способом) на доброчесність.

Якщо вебсайти не будуть вказувати дані про продавця – це може стати підставою звернення до провайдерів із проханням обмежити доступ до такого інтернет-магазину.

Ще одним важливим пунктом у законопроєкті №6134 є штрафи для підприємців. Якщо вони, наприклад, будуть продавати прострочений товар, то їм можуть виписати штраф у десятикратному розмірі від вартості товару.

Так само можна буде оштрафувати підприємця, який відмовиться приймати картку для розрахунку.

Всі згадані вище зміни повинні вступити в дію у 2023 році.

Раніше видання розповідало про ще одну важливу зміну, яку можуть запровадити з 1 січня 2023 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0