Великі зміни через 3 тижні: в Україні з 1 грудня буде нововведення, яке стосується багатьох

Економіка  7 листопада 2022 року, 04:20 62235

1 грудня в Україні відбудуться великі зміни для громадян, які оформляють субсидію. Детальне роз’яснення про майбутнє нововведення опубліковане на сторінці комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів в соцмережі Фейсбук.

Якщо коротко, то з 1 грудня приймати документи буде Пенсійний фонд України за екстериторіальним принципом. Далі розповідаємо детальніше.

Зараз щоб отримати субсидію, особа, яка зареєстрована (проживає) у житловому приміщенні, має звернутися за місцем реєстрації (фактичного проживання) до уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади, або посадової особи центру надання адміністративних послуг. Там потрібно подати у паперовому вигляді необхідні документи.

Читайте також:  Буде, як у Європі: в Україні з 2023 року готують важливе нововведення

Ці документи посадові особи передають протягом трьох робочих днів з дати їх надходження відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Крім того, заяви з необхідними документами приймаються від громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій у разі надання їх в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг

З 1 грудня 2022 року структурні підрозділи з питань соціального захисту населення вже не прийматимуть громадян з питань призначення житлових субсидій.

Прийом громадян здійснюватиметься органами Пенсійного фонду України за екстериторіальним принципом, тобто документи для призначення субсидії можна буде подати до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України.

Згодом з’явиться також можливість звернення громадян з питань надання житлових субсидій в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України та мобільний додаток Пенсійного фонду України.

При цьому залишиться можливість звернення громадян з питань надання житлових субсидій до:

  • уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади,
  • посадових осіб центру надання адміністративних послуг,
  • через портал Дія.

Раніше повідомлялось, що в Україні готують велике нововведення для всіх громадян.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0