Шукаю роботу: яких вакансій зараз найбільше на біржі

Економіка  8 листопада 2022 року, 13:06 1063

В Україні наразі офіційно зареєстровано 250 тисяч безробітних. Всі розуміють, що реальна цифра громадян, які через війну втратили роботу, є куди більшою. Хтось виїхав за кордон, хтось не вважає за потрібним реєструватись у центрі зайнятості, а є й такі, яким роботодавець міг просто заморозити контракт, але працівник не вважається звільненим, а отже і безробітнім.

Державний центр зайнятості зазначає, що вакансій зараз менше, ніж до війни. Але якщо порівнювати з літом 2022 року, то їх кількість все ж зросла.

Читайте також:  Деяким українцям вирішили доплачувати надбавку до зарплати: кому саме

Найбільше тепер шукають людей робітничих професій.

"Потреб найбільше у робітниках, які володіють інструментом – це токарі, фрезерувальники, водії, трактористи, кухарі, представники сфери торгівлі та фармакології", – розповідає заступниця директора Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Олена Мельник.

Якщо ж людина інструментом не володієте, проте бажання до роботи має, то є змога пройти безоплатні курси перепідготовки.

"Впродовж року ми підготували понад 40 тисяч, пройшли навчання і майже 90% отримали роботу після такого навчання", – додає Олена Мельник.

Якщо за місяць підходящої роботи так і не знайшлося, то служба зайнятості може запропонувати громадські або суспільно-корисні роботи. Мова про розбір завалів, заготівлю дров та іншу роботу. У двох областях України – Чернігівській та Сумській – на такі роботи (так звана армія відновлення) вже залучені понад 400 осіб.

В одній із попередніх публікацій інтернет-видання PMG.ua детально описувало, кого і на які роботи "призиватимуть" для армії відновлення.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0