Яку роботу будуть виконувати ті, кого залучать в армію відновлення

Економіка  4 листопада 2022 року, 12:02 2269

В Україні через війну фіксують великий рівень безробіття. Державна служба зайнятості зазначає, що зараз на 1 вакансію претендують до 8 осіб. Тому Урядом було озвучено пропозицію залучати безробітних до так званої армії відновлення. Такі суспільно-корисні роботи будуть оплачуватись.

Міністерство економіки на своєму сайті пояснює, що громадяни, які з різних причин залишились зараз без роботи, зможуть долучитись до армії відновлення. За це держава платитиме 6700 гривень.

Читайте також:  Українцям пояснили, хто може достроково вийти на пенсію

Але це не означає, що всі, хто звернуться до центру зайнятості, будуть залучені до суспільно-корисних робіт.

"Перші 30 днів в статусі безробітного їй шукають роботу за її спеціальністю. Лише якщо за цей час людині не вдалось знайти роботу, підходящою роботою для неї буде вважатися будь-яка, яка не потребує кваліфікації, професійної підготовки. Також такій людині можуть запропонувати роботу, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці", – пояснює Міністерство економіки.

І ключове слово тут – можуть. Тобто безробітних не обов’язково будуть залучати до таких робіт, адже кількість офіційно зареєстрованих в центрах зайнятості осіб складає близько 250 тисяч.

На які роботи можуть залучати безробітних?

Безробітні можуть бути залучені до виконання суспільно корисних робіт, які мають оборонний характер, робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. Це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань та сил цивільного захисту, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення. Зокрема, це може бути:

  • облаштування та укріплення блок-постів, вирубка дерев для формування окопів;
  • заготівля дров для військових та населення;
  • розбір завалів та відновлення житлових будинків, інших приміщень, пошкоджених у результаті бойових дій;
  • укріплення дамб;
  • розчищення автомобільних доріг від завалів;
  • розвантаження гуманітарної допомоги;
  • облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;
  • ремонтно-відновлювальні роботи у приміщеннях соціальної сфери;
  • надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.

Варто зазначити, що це – орієнтовний перелік таких робіт, він залежить від потреб в конкретному регіоні. Досвід організації таких робіт в областях свідчить, що мова йде не лише про важку фізичну працю. Люди залучаються також до плетіння маскувальних сіток, фасування гуманітарної допомоги, приготування їжі військовим.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0