Списки на виплати ВПО тепер формуватимуть по-новому: уряд ухвалив нову постанову

Економіка  11 грудня 2022 року, 09:58 74736

Уряд ухвалив нову постанову, яка визначає механізм формування єдиного для всіх переліку територій, де ведуться (велися) бойові дії або які тимчасово окуповані російською федерацією. Про це повідомив "Урядовий портал".

Тепер єдиним джерелом інформації про такі території є наказ Мінреінтеграції, який погоджений Міноборони та сформований на підставі пропозицій обласних військових адміністрацій.

Читайте також:  Хто з ВПО може отримати допомогу на проживання

Наразі діє перелік, затверджений Наказом № 75 Мінреінтеграції. Він створювався для забезпечення виплат ВПО, але його почали використовувати й для інших цілей. Зокрема, наявність громади в переліку могла стати підставою для обмеження доступу до публічних електронних реєстрів.

Зважаючи на це, прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Мінреінтеграції розробити перелік, який забезпечить єдність адміністративної практики та цілісність державної політики.

Новий перелік передбачає дві градації ведення бойових дій на території –це території з активними та можливими бойовими діями. Також він містить окремий список територій, які знаходяться під тимчасовою окупацією. Також додано графу з датою початку та завершення бойових дій та тимчасової окупації.

Важливо, що новий перелік буде масштабуватись до рівня окремих населених пунктів, а не громад, як це є зараз. Такий принцип формування переліку допоможе ефективніше вирішувати питання відновлення доступу до реєстрів. А також додасть гнучкості при визначенні належності чи неналежності певної території до тимчасово окупованих.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Каражова Вікторія Михайлівна 13.12.2022, 21:17
Коментар очікує модерацію