Кожен зможе отримати безкоштовно: для українців озвучили важливу інформацію

Економіка  16 грудня 2022 року, 10:03 1031

Українцям безкоштовно роздадуть енергоефективні лампочки. За задумом, це має допомогти в економії електроенергії. Оцінку енергоефективності робила Єврокомісія, вона ж і профінансує закупівлю LED-лампочок.

Міністерство економіки України зазначає, що в Уряді є амбітна мета – провести заміну 50 мільйонів ламп розжарювання на нові енергоефективні. Як повідомила Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на міжнародній конференції з підтримки України в Парижі, наразі буде профінансовано закупівлю близько 30 мільйонів світлодіодних лампочок.

Читайте також:  Оприлюднено графік відключення електроенергії на 16 грудня

У Єврокомісії порахували, якщо вдасться замінити 50 мільйонів старих лампочок на нові, – то це заощадить Україні 1 ГВт електроенергії.

Своєю чергою міністерка економіки України Юлії Свириденко зазначила, що в Україні буде запроваджено програму, коли населення зможе обміняти старі лампочки розжарювання на нові світлодіодні. Цей обмін буде безкоштовним.

"Такий простий спосіб, як заміна ламп живлення на енергоощадні ЛЕД-лампи, може допомогти нам споживати на 7-10% менше електроенергії в момент пікового навантаження. Найближчим часом Мінекономіки представить детальну інструкцію, як можна отримати світлодіодні лампи – механізм буде максимально простим", – запевнила Юлія Свириденко.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0