Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

За перші тижні 2023 року в Україні подорожчали ряд продуктів

За перші тижні 2023 року в Україні подорожчали ряд продуктів

В Україні у перші тижні січня зафіксовано зростання цін на популярні овочі та фрукти. Подорожчання цибулі, моркви та яблук становило від 10% до 35%.

ВІДЕО ДНЯ

Цибуля при цьому залишається найдорожчою серед овочів "борщового набору". Про це повідомили аналітики проєкту "АПК-Інформ: овочі та фрукти".

"Скорочення імпортних поставок цибулі в період новорічних свят на тлі стабільного попиту дозволило продавцям підвищити відпускні ціни... За останні 2 тижні один з основних овочів для українців став дорожчим на понад 10%", – підрахували експерти.

Реклама
Читайте також:
В Україні подорожчала цибуля: за скільки тепер її продають фермери

Після зростання цін на цибулю, виробники почали "притримувати" партії товару в надії на більш суттєве подорожчання. Через це пропозиція просіла ще сильніше, тобто найближчим часом зниження цін очікувати не доводиться.

Реклама

"Цибулі в українських сховищах з більшою ймовірністю не вистачить до кінця поточного сезону. Тому відпускні ціни на цю продукцію формуватимуться виключно з вартості імпорту", – зазначають аналітики.

Крім того, впала і пропозиція моркви – у сховищах вичерпуються запаси якісної української продукції. За перші тижні 2023 року цей овоч подорожчав більш як на 15%.

Однак експерти не прогнозують подальшого стрімкого подорожчання моркви. Запаси місцевої продукції досить великі, підрахували аналітики. Якщо ціни на неї продовжать зростати, ситуацією скористаються імпортери, які ввезуть з-за кордону дешевшу моркву.

Реклама

Найсильніше виросли в ціні яблука. Їх у середині січня-2023 продають на 35% дорожче, ніж наприкінці 2022 року.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно