За перші тижні 2023 року в Україні подорожчали ряд продуктів

Економіка  16 січня 2023 року, 16:33 1219

В Україні у перші тижні січня зафіксовано зростання цін на популярні овочі та фрукти. Подорожчання цибулі, моркви та яблук становило від 10% до 35%.

Цибуля при цьому залишається найдорожчою серед овочів "борщового набору". Про це повідомили аналітики проєкту "АПК-Інформ: овочі та фрукти".

"Скорочення імпортних поставок цибулі в період новорічних свят на тлі стабільного попиту дозволило продавцям підвищити відпускні ціни... За останні 2 тижні один з основних овочів для українців став дорожчим на понад 10%", – підрахували експерти.

Читайте також:  В Україні подорожчала цибуля: за скільки тепер її продають фермери

Після зростання цін на цибулю, виробники почали "притримувати" партії товару в надії на більш суттєве подорожчання. Через це пропозиція просіла ще сильніше, тобто найближчим часом зниження цін очікувати не доводиться.

"Цибулі в українських сховищах з більшою ймовірністю не вистачить до кінця поточного сезону. Тому відпускні ціни на цю продукцію формуватимуться виключно з вартості імпорту", – зазначають аналітики.

Крім того, впала і пропозиція моркви – у сховищах вичерпуються запаси якісної української продукції. За перші тижні 2023 року цей овоч подорожчав більш як на 15%.

Однак експерти не прогнозують подальшого стрімкого подорожчання моркви. Запаси місцевої продукції досить великі, підрахували аналітики. Якщо ціни на неї продовжать зростати, ситуацією скористаються імпортери, які ввезуть з-за кордону дешевшу моркву.

Найсильніше виросли в ціні яблука. Їх у середині січня-2023 продають на 35% дорожче, ніж наприкінці 2022 року.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0