Чи перейде Україна з гривень на євро після вступу в ЄС: що кажуть у НБУ

Економіка  17 лютого 2023 року, 06:25 1857

Україна прагне стати членом Європейського Союзу вже у найближчому майбутньому. А, як відомо, там діє єврозона (у 20 держав-членів ЄС євро є основною валютою). Виникає питання: чи буде Україна залишати свою національну валюту, чи наважиться перейти на євро?

Україна навіть після вступу до Європейського Союзу, ймовірно, збереже свою національну валюту та автономність монетарної політики. Про це заявив заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук.

Читайте також:  Стало відомо, коли вчителям підвищать зарплату

"Думаю, ми до цього ще не готові й не будемо готові ще досить тривалий час", – сказав він.

За його словами, навіть у розвинутих країнах, наприклад у Греції чи Португалії, виникли проблеми у монетарній сфері після того, як євро стало національною валютою цих держав.

"Якщо їх порівнювати з країнами, які залишили власні валюти, зокрема з Чехією та Польщею, то вибір буде явно на користь останніх. У країн, які не перейшли на євро, є зобов’язання колись це зробити, але вони поки що не роблять якихось конкретних кроків у цьому напрямку", – додав Ніколайчук.

Він зазначив, що для України власна валюта та автономна монетарна політика – швидше благо, ніж недолік. Хоча після 2014 року були думки, що Україні потрібно передати свою монетарну політику на аутсорсинг, зафіксувати обмінний курс, а в ідеалі взагалі перейти на євро.

"Але з того часу у нас відбувся значний прогрес в інституційній спроможності центрального банку", – підкреслив Сергій Ніколайчук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0