Чому ціни на цибулю значно зросли і чи подорожчає вона ще більше

Економіка  22 березня 2023 року, 11:18 4204

В Україні у лютому-березні значно подорожчала цибуля. Ціни побили всі рекорди. Зараз за кілограм цибулі просять 50-60 гривень, залежно від міста, хоча ще в січні просили близько 30 гривень.

Такого значного подорожчання цибулі українці не чекали. Людей цікавить, що ж сталося, що ціни так шалено зросли.

Експерти пояснили, у чому справа і чи подорожчає цибуля ще більше. За словами експерта Всесвітнього банку з розвитку плодоовочівництва Оксани Руженкової, подорожчання викликано значним дефіцитом.

Читайте також:  Цибуля б’є цінові рекорди: скільки зараз коштує 1 кілограм

"Україна тимчасово втратила Херсонську область, де вирощувалося 80% всієї української цибулі. Крім того, не змогли повноцінно зібрати врожай Миколаївська й Одеська області. Але головним чином до дефіциту призвели бойові дії й окупація Каховки", – зазначила Руженкова.

Вона пояснила, що українську цибулю продавали до січня 2023 року. Далі запаси закінчились, на ринок надійшов імпорт і, як наслідок, значне подорожчання.

За словами виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, Україна щороку купувала цибулю наприкінці березня чи початку квітня. Але цього року через дефіцит імпорт у дуже великих обсягах розпочався на два місяці раніше.

Ціни на цибулю ще більше зростуть, переконаний Олег Пендзина. Особливо перед Пасхою, яку цьогоріч відзначають доволі рано.

Зростати ціна може до червня 2023. "Зростання буде до червня, коли почне приходити суха українська цибуля. Але до цього часу ми зможемо побачити цибулю і по 100 гривень за кілограм", – вважає експерт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0