Що буде з цінами на бензин і дизельне пальне найближчим часом

Економіка  31 березня 2023 року, 07:15 12383

Ціни на пальне найближчим часом можуть ще трохи знизитись, потенціал для цього є. Про це зазначив директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

"Днями одна частина ринку знизилася на гривню, потім друга частина теж впала, і я думаю, що це не останнє зниження. Думаю, протягом 7-10 днів отримаємо ще, мінімум, 1 гривню, а може, навіть і більше", – припускає він.

При цьому, як прогнозує керівник спеціальних проєктів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев, зараз йдеться швидше про цінову стабілізацію.

Читайте також:  Скільки коштуватимуть яйця перед Великоднем

Також не варто забувати, що в Україні ось-ось розпочнеться посівна кампанія й аграріям буде потрібно більше палива, насамперед дизельного.

"Втім проблем з посівною не повинно виникнути, бо зараз у країні рекордні запаси пального: "Усі аграрії залиті, всі комерційні компанії залиті, до того ж у нас цього року не буде такого обсягу сільськогосподарських робіт як раніше. У нас запаси палива більші, ніж раніше, а потрібно нам його буде менше", – розповів він.

Таким чином, на сьогодні об’єктивних передумов для подорожчання пального немає. "Зараз це здається якимось взагалі неймовірним сценарієм", – каже Куюн.

Проте, є чисто внутрішні фактори, які можуть спричинити зростання цін на автомобільне паливо. Нещодавно голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що з липня 2023 року планується повернути ставку ПДВ на нафтопродукти у розмірі 20% – після повномасштабного вторгнення її було знижено до 7%.

А збільшення податку, найімовірніше, призведе до відповідного зростання кінцевої ціни, переконані експерти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Oleksandr 31.03.2023, 15:09
Коментар очікує модерацію