Тепер буде інакше: з 1 квітня на українців очікує велика зміна

Економіка  30 березня 2023 року, 07:14 240296

В Україні відбудуться зміни у соціальній сфері для людей, які мають професійні захворювання або отримали травми внаслідок нещасного випадку на виробництві.

Наразі розроблено постанови, які покликані збільшити медичні та реабілітаційні послуги для таких людей.

Вже з квітня 2023 року потерпілі на виробництві зможуть повноцінно користуватись всією інфраструктурою соціальних послуг, а також послугами медичного догляду, що надаються відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров’я та Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", надання допоміжних засобів реабілітації (ДЗР) тощо.

Читайте також:  Виплачують 7 тисяч гривень щомісяця: як українцям оформити допомогу

Але це ще не все. Міністерство соціальної політики роз’яснило, що за бажанням людини соціальна послуга догляду вдома надаватиметься кимось з рідних у якості надавача соціальних послуг, відповідно до пропозицій Мінсоцполітики (які мають бути підтримані Урядом). В такому разі Пенсійний фонд оплачуватиме послугу, а загальна сума оплати становитиме більше 10 тисяч гривень.

"Ця сума перевищує розмір сум, які раніше оплачував ФССУ. У такому випадку родич, що здійснюватиме догляд за потерпілим, подаватиме відповідну звітність, аби отримувати оплату, а держава могла контролювати, кому і за що саме сплачує кошти", – роз’яснює Мінсоцполітики.

Раніше повідомлялось, що в Україні може з’явитись податок, який на собі відчує багато людей.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 3
САША 31.03.2023, 13:15
Коментар очікує модерацію
Iryna 30.03.2023, 16:40
Natalija , scho tut ne po prawulam ? Wse po sakonu moja dumka scho wse prawuljno
Наталія 30.03.2023, 14:27
Заберіть собі ці всі послуги...Поверніть нам в грошовому еквіваленті виплати по доглядам...Це ЗНУЩАННЯ та ГЕНОЦИД інвалідів трудового каліцтва...Не доводьте нас, щоб ми зверталися в суди...Майте хоч трохи совісті та людяності...