Підвищення тарифів у квітні: наскільки зміниться вартість води, газу та світла

Економіка  2 квітня 2023 року, 14:51 5519

З 1 квітня в Україні можуть зрости суми в платіжках за комунальні послуги. Хоча уряд відтермінував підвищення тарифів на світло, за воду доведеться платити більше. Водночас продовжить діяти тарифний мораторій на газ, тепло та гарячу воду.

Ціни на електроенергію

1 квітня 2023 в Україні мав закінчитися спеціальний період пільгових цін на електрику, однак у Кабміні ухвалили рішення збільшити його термін ще на місяць.

Читайте також:  Тариф на газ у квітні: скільки тепер доведеться платити споживачам

Прем’єр Денис Шмигаль повідомив, що вартість електроенергії для українців залишиться незмінною до 30 квітня.

Як мінімум ще один місяць тарифи будуть такими:

  • 1,44 грн/кВт-год – при споживанні до 250 кВт на місяць;
  • 1,68 грн/кВт-год – якщо домогосподарство споживає понад 250 кВт на місяць, а також для гуртожитків, юридичних осіб, які розселяють у себе переселенців, дачних кооперативів, гаражів та релігійних організацій.

Тариф на воду

Вартість послуг централізованого водопостачання та водовідведення планувалося підвищити з січня 2023. Однак тоді рішення Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), скасували та відправили на доопрацювання.

У березні Комісія знову повернулася до питання встановлення нових тарифів на воду. Проєкт НКРЕКП передбачає підвищення цін у 2 етапи: з 1 квітня (на 12,3%) та з 1 липня (на 14,1%).

За результатами двох етапів витрати домогосподарства із 2-3 осіб на оплату послуг водопостачання та водовідведення зростуть у середньому на 60 грн.

Тарифи встановлюються для кожного водоканалу окремо, тому кінцева сума у квитанції залежатиме від регіону проживання та від обсягів споживання домогосподарства.

Зазаначимо, поки в НКРКЕП ще не оголосили рішення щодо тарифів. У разі затвердження постанови Комісії, споживачі платитимуть за воду за новою ціною у травні, коли надійдуть квитанції за квітень.

Які тарифи не зростатимуть

Підвищення вартості комунальних послуг в Україні заборонено мораторієм уряду на час дії воєнного стану та ще 6 місяців після його закінчення.

Наразі тарифний мораторій поширюється на такі послуги ЖКГ:

  • газопостачання;
  • централізоване опалення;
  • доставка та розподіл природного газу;
  • гаряче водопостачання.

Якою буде ціна на газ

Згідно із законом про мораторій на тарифи, ціна на природний газ для побутових споживачів не може перевищувати ту, що була встановлена у договорі з постачальником на 24 лютого 2022 року.

Більшість споживачів України є клієнтами "Нафтогазу" та в квітні продовжать отримувати газ за ціною 7,96 грн/кубометр. В інших постачальників вартість послуг приблизно на тому ж рівні – від 7,7 до 10 грн/куб.м.

Нагадаємо, що українцям повідомили, коли та як вони зможуть отримати оновлені пенсії. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
УКРАЇНА ВСЕ БУЛА 03.04.2023, 17:22
Коментар очікує модерацію