Таке буває рідко: в Україні розповіли про зміни, які "бувають раз на покоління"

Економіка  3 квітня 2023 року, 10:32 3938

З початком квітня в Україні запрацювало нове покоління Системи електронних платежів Нацбанку (СЕП). Відтепер система функціонує на базі міжнародного стандарту ISO 20022 та доступна для проведення міжбанківських платежів 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Як зазначає пресслужба НБУ, відбулася одна з найбільших міграцій, "яку будь-коли здійснювали фінансові установи України. Подібні зміни відбуваються раз на покоління".

Читайте також:  В Україні грядуть великі зміни: що запровадять вже цього літа

"Упевнений, що це стане потужним поштовхом для майбутнього розвитку і модернізації інформаційних систем українських банків та фінансових установ", – зазначив заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

У процесі міграції на нове покоління СЕП були задіяні всі банки, Державна казначейська служба, Національний депозитарій України, а також компанії-розробники програмного забезпечення.

Завдяки стандарту ISO 20022 з’явилася можливість уніфікації платіжних повідомлень, створення єдиних правил їх заповнення і оброблення, розширення реквізитного складу додатковими полями та структурованою інформацією. Це сприятиме ще більшій автоматизації та пришвидшенню оброблення платіжних операцій, підвищенню рівня обслуговування учасників СЕП та їхніх клієнтів.

Крім того, тепер система працює в режимі 24/7, що передбачає цілодобове виконання міжбанківських платіжних операцій без призупинення роботи системи та миттєвий перехід від поточного до наступного календарного дня.

Раніше видання розповідало, що потрібно встигнути до 1 травня.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0