Тепер чекаємо липня: яку велику зміну підготували українцям з цього місяця

Економіка  10 квітня 2023 року, 05:50 69486

Липень 2023 року принесене фінансове покращення для певної кількості пенсіонерів. З 1 числа держслужбовці, наукові працівники, робітники органів місцевого самоврядування можуть очікувати на індексацію виплат.

Щодо підвищення, то у відсотках воно складатиме 19,7%. Як можна зрозуміти, для кожного українця у грошовому еквіваленті додасться різна сума, адже пенсії державного службовця і, скажімо, науковця, відрізняються.

Читайте також:  Українцям доплатять по 400 гривень, але не всім: хто отримає такі гроші

Важливо розуміти, що індексація і перерахунок – це різні поняття. Цього квітня був перерахунок. Він застосовується, коли є зміна ряду умов, як от стажу. А от з 1 липня буде індексація, іншими словами – коригування виплат, спричинене інфляцією та зміною розміру середньої зарплати.

До речі, днями з’явилась інформація про ще одну велику зміну. Мова про так звані "меценатські пенсії". Якщо коротко, то будь-яка інша особа може "дофінансувати" чиюсь пенсію. Для цього створюється окремий рахунок у Пенсійному фонді, туди перераховується певна сума грошей і вже звідти їх виплачують конкретному пенсіонеру чи пенсіонерці.

Загалом благодійники мають змогу допомагати персоналізовано (комусь конкретно) або знеособлено (гроші йдуть на виплату всіх пенсій).

Раніше видання розповідало, яке хороше нововведення запровадили з квітня 2023 року.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Геннадій 10.04.2023, 11:31
Коментар очікує модерацію
Григорій 10.04.2023, 10:18
В Новій Зенландії пенсія усім ОДНАКОВА .від президента до двірника. І всі задоволені.