Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

НБУ дав прогноз, коли закінчиться війна та що буде з цінами

НБУ дав прогноз, коли закінчиться війна та що буде з цінами

Експерти НБУ, аналізуючи існуючу інформацію, побудували свої прогнози з урахуванням, що війна закінчиться у 2023-му. Вже із початком 2024-го Національний банк очікує відчутне зменшення безпекових ризиків, розблокування морських портів та повернення частини вимушених мігрантів. Це базовий сценарій від регулятора.

ВІДЕО ДНЯ

Якщо повномасштабна війна триватиме і в 2024-му, виникнуть додаткові бюджетні проблеми, буде обмежений експорт української продукції, ймовірно, продовжиться руйнування енергетичної інфраструктури. Все це призведе до відчутного погіршення економічної ситуації. Але є і позитивний сценарій: війна закінчується в 2023-му, починається швидка відбудова України, реформи на шляху до вступу в ЄС.

Читайте також:
росія може готувати масштабний теракт
Реклама

Що буде з цінами? В минулому році ціни в Україні зросли на 26,6%, а в цьому році за оцінками Нацбанку має знизитись до 12,5%. Якщо базовий сценарій (закінчення війни в 2023-му) реалізується, то вже в 2024-му інфляція буде в межах однознакового рівня (тобто до 9%), а в 2025-му досягне цільового показника в 3%.

В наступні роки ціни будуть зростати через тарифи на комуналку. Національний банк очікує подорожчання електроенергії в цьому році, а наступного – збільшать вартість опалення, газу, гарячої води. Зокрема, вже в червні, згідно з оцінками незалежних експертів, вартість струму може зрости з 1,44 приблизно до 2,4 грн за кВт*годину. В Міненерго визнають, що розглядають варіанти підвищення тарифу, проте остаточне рішення досі не ухвалили.

Реклама
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно