8 травня в Україні хочуть зробити вихідним днем

Економіка  8 травня 2023 року, 19:26 2543

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт президента України Володимира Зеленського "Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" (реєстраційний номер 9278). 

Законопроєктом передбачено установити, що 8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років буде вихідним.

Читайте також:  Дати свят можуть змінитися: на травень запланована календарна реформа

Також передбачено внести зміни до статті 73 Кодексу законів про працю. Зі святкових і неробочих днів виключається 9 травня – День перемоги над нацизмом у другій світовій війні (День перемоги), а в той же час святковим і неробочим стає 8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

В пояснювальній записці до законопроєкту сказано, що у європейських державах перемога над нацизмом щороку відзначається 8 травня в день капітуляції нацистської Німеччини – вшануванням пам’яті полеглих у Другій світовій війні. 

"З огляду на зазначене та з метою відновлення історичної правди та справедливості Україна як невід’ємна частина великої європейської родини має відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років разом з усією Європою і всім цивілізованим демократичним світом саме 8 травня", – зазначається в ній.

Раніше повідомлялось, що 9 травня в Україні буде нове державне свято.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0