Це світова практика: в Україні хочуть запровадити новий податок

Економіка  11 травня 2023 року, 14:19 55736

В Україні невдовзі хочуть запровадити новий податок. Йдеться про акцизний податок на солодкі газовані напої.

Таку ідею висловили в МОЗ, мовляв, це допоможе знизити в країні споживання солодких напоїв. А як наслідок – зменшиться захворюваність на неінфекційні захворювання. Наприклад, цукровий діабет та ожиріння.

Наразі пропонують ввести акцизний податок в розмірі 0,1 євро (близько 4 грн) за кожний літр газованого напою. Зазначається, що в 1 літрі такого напою нерідко міститься аж добова норма цукру або ж ще більше.

Читайте також:  В Україні може з’явитись податок, який на собі відчує багато людей

Як повідомили в МОЗ, наразі Україна потерпає від тягаря неінфекційних захворювань. "Податки на вживання доданого цукру чи різні види обмежень діють у 107 країнах світу. Це світова практика, яку всебічно підтримує ВООЗ. І МОЗ підтримує її", – наголосив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін.

За оцінками ВООЗ, підвищення ціни на солодкі напої на 20% за рахунок оподаткування може призвести до скорочення їхнього споживання приблизно на ті ж самі 20%.

Нагадаємо, українцям готують великі зміни з 1 липня. Відомо, що хочуть запровадити.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 4
Володимир 12.05.2023, 10:09
Наступні податки: повітря, опади, день, ніч:-)
Толік 12.05.2023, 01:11
Таке враження що вже не знають з чого ще можна заробити, як людей кинути! Сижуть, думають, і один олень каже а давай піднімем ціни на воду, з 4 гривень три нам а гривень у державу!! Ось так і схеми мутяться Жалію тільки про те, що не в силі Українцям уже щось змінити, як би це сумно не звучало, це правда, ми під сильним ковпаком. Не всі це розуміють, але з часом побачить
Віктор 11.05.2023, 19:14
З яких це пір МОЗ переживає за населення України, у нас, що не має проблем з серцево-судинними захворюваннями . І при чому тут акциз. А яка зарплата у європейців ви знаєте? Хто це пропонує, напевно щось покурив!
Досить 11.05.2023, 16:03
Та вже останню шкіру з бідного українця здеріть!!! Жируються мажорики та чому лиш можна!!!