В Україні може з’явитись податок, який на собі відчує багато людей

Економіка  27 березня 2023 року, 08:44 36935

Якщо ви вживаєте солодку газовану воду, то напевне відчуєте на собі дію нового податку. Адже, як повідомляє "Суспільне Новини", в Україні мають намір ввести податок на напої, що містять цукор чи його замінники.

Ініціатором законопроєкту є нардеп Михайло Радуцький. Він зазначив, що половину від отриманих грошей мають намір направити на програми профілактики та лікування захворювань, які виникають від регулярного вживання солодких газованих напоїв. Решту надходжень – на програму дитячого харчування в школах.

Читайте також:  Є й хороші новини: яке покращення запланували з 1 квітня

Законопроєкт щодо запровадження акцизного податку на води, включаючи мінеральні та газовані, із доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин, зареєстрували у Верховній раді України 6 березня. Як йдеться у пояснювальній записці, на такі напої буде встановлена специфічна ставка податку у розмірі 0,1 євро (4 гривні) за 1 літр напою.

Михайло Радуцький повідомив, що подібні закони вже діють у понад 50 країнах світу.

"Це не стосується звичайної мінеральної води, газованої. Акциз запровадять на напої, які містять у собі цукор", – зазначив нардеп.

У ВООЗ ще у 2016 році зазначили про необхідність запровадження такого податку. Адже багато людей понаднормово вживають солодких газованих напоїв, що негативно позначається на їх здоров’ї. Цукор у солодких газованих напоях засвоюється організмом набагато швидше, ніж звичайний. Відтак таке споживання дуже часто приводить до цукрового діабету.

Раніше видання розповідало, яким буде податок на житло у 2023 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Людина 28.03.2023, 20:41
Коментар очікує модерацію