У Закарпатті затвердили програму термомодернізації багатоповерхівок

Економіка  17 травня 2023 року, 05:38 1042

У Закарпатській області затвердили програму термомодернізації багатоквартирного житлового фонду на 2023-2024 роки.

Вона сприятиме зменшенню споживання енергетичних ресурсів у багатоквартирних будинках, а отже – і заощаджувати витрати мешканців на енергоресурси, покращувати умови їх проживання, а також збільшувати термін експлуатації житлового фонду громад. На цьому наголосив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький, передає Закарпатська ОВА.

Читайте також:  Обсяги потужності знизились: українців закликали економити електроенергію

За його словами, лише через неутеплені зовнішні огороджувальні конструкції (стіни, дах тощо) втрати тепла становлять від 30 до 45%, через систему вентиляції – від 15 до 25%, вікна, горищні перекриття – від 10 до 20%.

Житлові будинки, в яких утворено ОСББ, завдяки програмі можуть зробити свій дім більш енергоефективним, а витрати на вжиті заходи частково відшкодовуватимуть з обласного та місцевого бюджетів.

"Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, становить 75 млн грн, зокрема з обласного бюджету передбачено 30 млн грн (по 15 млн грн у 2023 та 2024 роках), – прокоментував Мирослав Білецький. – Умовою отримання часткової компенсації є участь ОСББ у місцевій програмі з термомодернізації".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0