Стосується багатьох громадян: в Україні готують важливі зміни для пішоходів

Економіка  17 травня 2023 року, 08:13 3458

В Україні мають намір запровадити зміни у розмірах штрафів, які виписуватимуть пішоходам при порушенні ПДР.

Відповідний законопроєкт вже зареєстровано у Верховній Раді (№9289). Наразі текст документа передали для ознайомлення у профільний парламентський комітет.

Йдеться про проєкт закону, що передбачає зміни у статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за залучення дітей до порушення правил дорожнього руху.

Читайте також:  Запроваджують зміни вже з 1 липня: для українців, які виїхали в Чехію, озвучили попередження

Автором законопроєкту виступив народний депутат від "Слуги народу" Володимир Крейденко. Він пропонує посилити відповідальність за порушення правил дорожнього руху пішоходів, які пересуваються із дітьми. Законопроєкт передбачає покарання для пішоходів-порушників ПДР з дітьми (до 16 років) – штраф у розмірі 850 гривень (50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) чи громадські роботи терміном 20-40 годин.

Як наголошується у пояснювальній записці, ухвалення законопроєкту покликане покращити культуру дорожнього руху в державі за допомогою "виховання" його учасників.

Згідно з чинним законодавством, таке покарання передбачене виключно, якщо порушення призвело до аварійної ситуації.

"Набуття дітьми навичок безпечного дорожнього руху можливе лише за умови комплексного підходу, який забезпечується державою, шляхом впровадження обов’язкового вивчення Правил дорожнього руху, та батьками, які настановленням і особистим прикладом повинні долучатися до формування у дитини правосвідомості та відповідальної поведінки", – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Нижче подана порівняльна таблиця до проєкту Закону України "Про внесення змін до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за залучення дітей до порушення правил дорожнього руху".

Порівняльна таблиця до проєкту Закону України

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0