Для всіх, хто виїхав за кордон: опубліковано важливе роз’яснення про гроші

Економіка  22 травня 2023 року, 06:04 169210

Чимала кількість українців виїхали за кордон після початку війни. Міністерство соціальної політики України повідомляє, що за кордоном громадяни мають змогу оформити різні соціальні виплати. Така змога з’явилась після впровадження цифрових продуктів, які дозволяють подати заявки онлайн.

Так само є змога відмовитись від отримання певних виплат. В такому разі гроші не приходитимуть. Ось про цей момент і йдеться у новому роз’ясненні Мінсоцполітики.

Читайте також:  Влада опублікувала важливу інформацію для українців, які виїхали за кордон

Загалом роз’яснення об’ємне, ми ж подаємо головне з опублікованого. Отож, якщо виникли певні моменти, через які громадянин України, який знаходиться за кордоном, бажає відмовитись від отримання виплат, необхідно:

  • оформити заяву, в якій зазначити орган соцзахисту, на обліку якого перебуває;
  • вказати свої контактні дані, зокрема адресу задекларованого місця проживання;
  • номер телефону та, якщо наявний, e-mail;
  • у тексті зазначити той вид допомоги, який отримується.

Документ необхідно адресувати поштою або електронною поштою до органу соцзахисту (їх контакти зазначені на сайтах органів місцевого самоврядування).

Українці, які виїхали за кордон, але відмовляються від деяких соцвиплат, мають змогу отримати документальне підтвердження. Але для цього в заяві потрібно про це вказати і орган соцзахисту надішле за вказаною адресою відповідний документ.

До речі, механізм відмови від житлової субсидії є схожим. Нижче подаємо інфографіку по цій темі, яку підготувало Міністерство соціальної політики.

Як відмовитись від житлових субсидій, перебуваючи за кордоном

До речі, українцям, які виїхали за кордон, варто звернути увагу на повідомлення зі Швейцарії. Ця країна надає гроші для повернення додому. Сума виплати не може перевищувати 2 тисячі франків.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 3
Вадим 23.05.2023, 10:54
Дякую за допомогу
Петро Михайлович 22.05.2023, 14:49
Для урядовців, що не мають чим зайнятися: залиште в спокої українців до закінчення війни. Після війни сформується уряд і буде вирішувати проблеми.
Artem 22.05.2023, 12:48
Так тим хто виїхав гроші,а ті хто тут залишився або армія або на роботу за копійки