Угорська компанія збудує на Закарпатті ряд об’єктів

Економіка  24 травня 2023 року, 10:49 3076

Угорська компанія збудує ряд об’єктів у рамках спорудження сміттєсортувального заводу на Берегівщині. Про це повідомив представник ТОВ "МЕНТО Екологічна культура" Томаш Боглар у рамках першої офіційної прес-конференції проєкту "ZeroWaste: Нуль відходів: теорія для всіх, практика для кожного у транскордонному регіоні" у Ніредьгазі.

Він, зокрема, повідомив, що вся інфраструктура буде побудована на 4 гектарах території. Наразі там уже розпочато облаштування полігону для складування сміття.

За словами голови облради та співголови ЄОТС ТИСА Володимира Чубірка, ZeroWaste є інтегрованим проєктом. Його реалізація має кілька транскордонних напрямків: зменшення забруднення в Україні шляхом створення об’єктів управління відходами та підвищення обізнаності населення для зміни їхнього ставлення до проблеми, що також допоможе зменшити забруднення в Угорщині. Адже ґрунти та річки формують єдину природну зону між країнами.

Читайте також:  Влада обговорила концепцію нового сміттєпереробного заводу на Закарпатті

Голова облради подякував представникам сусідньої області Угорщини та всім причетним із України за запуск проєкту. "Незважаючи на війну в Україні і напружені відносини між урядами наших країн, такі проєкти показують, що на рівні регіонів мажмо зразковий приклад співпраці і конкретний результат", – зауважив Володимир Чубірко.

Триває облаштування полігону для складування сміття. Голова облради повідомив, що контрольну зустріч щодо просування будівництва заводу заплановано на 8 червня на Закарпатті за участю високопосадовців Угорщини.

Загальна вартість проєкту: 7 833 403,08 євро, з яких обсяг фінансування ЄС, передбаченого Програмою транскордонного співробітництва ENI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, становить 5 мільйонів євро. Перший закарпатський сміттєпереробний завод служитиме від 25 до 30 років.

Нагадаємо, розглядається можливість будівництва сучасного реабілітаційного центру в Закарпатській області.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Slavik 25.05.2023, 17:15
Коментар очікує модерацію