Українцям готують зміни в оплаті відпусток: що хочуть запровадити

Економіка  25 травня 2023 року, 10:23 11647

Депутати мають намір розглянути питання змін щодо строків оплати відпусток. Відповідний законопроєкт під номером 9309 зареєстрований у Верховній Раді.

Наразі Кодексом законів про працю регламентовано, що кошти найманий працівник отримує до відпустки (можуть бути інші моменти в нарахуванні, якщо вони прописані у трудовому договорі чи контракті). Народні обранці пропонують доповнити Кодекс спеціальною нормою щодо погодження із працівником строків перерахунку відпускних. Але крайній термін пропонують визначити не пізнішим дати закінчення відпустки.

Читайте також:  Рада пропонує надати відпустку на 60 днів для військових при демобілізації

Тобто, депутати хочуть дозволити нараховувати відпускні й після початку фактичної відпустки.

Відпустка під час воєнного стану

В Україні діє воєнний стан, а тому правила надання відпусток на цей період дещо скорегували. Основні зміни:

  • у період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежено тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік;
  • якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, надання невикористаних у період дії воєнного стану днів такої відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану.

Також варто нагадати, що працівнику можуть відмовити у наданні відпустки (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Раніше видання повідомляло про зміни у відпустках для молодих батьків.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0