Тепер будуть все фіксувати на відео: в Україні оголосили про зміни для перевізників

Економіка  25 травня 2023 року, 21:37 3150
Тепер будуть все фіксувати на відео: в Україні оголосили про зміни для перевізниківФОТО: ілюстративне

Головний сервісний центр МВС напрацював деякі законодавчі зміни, які дозволяють більш ефективно здійснювати обов’язковий технічний контроль за перевізниками. Відповідні зміни затвердив Кабінет Міністрів України у постанові №514 від 19 травня 2023 року.

Нагляд за тими суб’єктами, які здійснюють обов’язковий технічний контроль транспортних засобів перевізників буде проводитись не фотофіксацією, а за допомогою відеозйомки. Відомо, що ці зміни набудуть чинності через 3 місяці після опублікування, – йдеться в Урядовому порталі.

"Відеофіксація буде здійснюватися під час усього процесу перевірки технічного стану, а матеріали відеофіксації зберігатимуться у суб’єкта проведення ОТК. Посилання на файли з відеофіксацією після проведення перевірки автомобіля завантажуватимуться до загальнодержавної бази даних. Органи державної влади та місцевого самоврядування, юридичні особи та громадяни за відповідними зверненнями зможуть отримати від суб’єкта проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу відеоматеріали процесу перевірки транспортного засобу", – пояснив начальник управління взаємодії із суб’єктами обов’язкового технічного контролю Головного сервісного центру МВС Віталій Фіклістов.

Читайте також:  Міністр повідомив про новацію для водіїв: що тепер можна

На дорогах не має бути несправних або застарілих маршруток, вантажівок або таксі. Як вони отримують протоколи обов’язкового технічного контролю – буде тепер фіксуватися весь процес огляду транспортного засобу.

Також запроваджується електронний протокол, аби уся інформація потрібна для різних структурних підрозділів МВС була в Єдиному державному реєстрі МВС. 

Віталій Фіклістов додає, що запровадження електронної форми протоколу зменшить рівень ризику підробки протоколу перевірки технічного стану автомобіля.

За його словами, Міністерство внутрішніх справ України та Головний сервісний центр МВС постійно працюють над створенням сучасних електронних форм взаємодії та доступності для громадян і суб’єктів бізнесу.

Зміни також стосуються спрощення процедури подання заяв про погодження переобладнання транспортних засобів цих юридичних осіб, які надають послуги перевізників.

Зокрема, виключена необхідність подання до заяви копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та акта проведення його огляду. Адже ці документи і так є в електронному реєстрі і більше немає потреби в їх зберіганні на етапі оформлення дозволу на переобладнання.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Нетвоє Діло 26.05.2023, 22:30
Коментар очікує модерацію