Керований гнучкий курс долара з 3 жовтня: що це означає для населення
Із 3 жовтня в Україні буде керований гнучкий курс долара. Про це днем раніше оголосив Національний банк України.
В українців відразу виникли запитання, що буде надалі з курсом долара? На це питання дають відповідь експерти фінансової групи ICU у своєму телеграм-каналі.
ВІДЕО ДНЯДля початку аналітики підкреслюють, що керований гнучкий курс — це ще не «вільне плавання» іноземної валюти. Цей режим відрізняється від того, що діяв до 24 лютого 2022 року, коли НБУ лише згладжував курсові коливання.
«Довоєнний режим зараз не підходить, адже на ринку є структурний дефіцит валюти, який за плавання курсу призводив би до постійного послаблення гривні», — йдеться в поясненні ICU.
Натомість за керованої гнучкості НБУ компенсуватиме цю структурну різницю між попитом та пропозицією валюти. Завдяки цьому курс зможе рухатися в обидва боки: як зростати, так і знижуватися.
РекламаДо того ж НБУ суттєво обмежуватиме рухи курсу, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.
Для населення будуть зміни?
Правила встановлення готівкового карткового курсу залишаться без змін. Саме у цих сегментах ринку купує та продає валюту населення.
Нагадаємо, що вже майже півтора року курс на готівковому ринку та карткові курси банків не є фіксованими. За цей час вони як зростали, так і знижувалися. Наприклад, у липні цього року курс продажу готівкової валюти знизився нижче 37,2 грн/дол. США.